وب سایت های گوناگون با موضوعات و کاربردهای مختلف و متنوعی در عرصه وب به چشم می خورند و کاربران بنا به نیاز خود آنها را انتخاب می کنند و شما میتوانید صاحب سایتی مشابه و یا حرفه ای تر از آنها باشید . در ذیل انواع وب سایت را از نظر موضوع و کاربرد ، طبقه بندی و به شما ارایه می کنیم .  


وب سایت های وابسته   وب سایت های تجاری   وب سایت های بایگانی  وب سایت های آموزشی  وب نوشت / وبلاگ

  وب سایت تجارت الکترونیک  وب سایت شبکه های اجتماعی  وب سایت بانک های اطلاعاتی

وب سایت نرم افزارسازی   وب سایت راهنما   وب سایت دانلود   وب سایت استخدامی

وب سایت بازی  وب سایت دامنه های جغرافیایی  وب سایت سرگرم کننده

وب سایت اطلاعاتی   وب سایت آینه ای  وب سایت خبری   وب سایت شخصی 

وب سایت سیاسی  وب سایت امتیازدهی  وب سایت مرور  وب سایت جستجو

پرتال   وب سایت ویکی  وب سایت پیش بینی

برخی از سایت ها می توانند مجموعه ای از خدمات ذکر شده را ارائه دهند. به عنوان مثال یک فروشگاه علاوه بر ارائه محصول، مطالب تخصصی مرتبط را نیز ارائه می دهد. یا یک سایت عکاسی ، یک سایت تجارت الکترونیک نیز باشد، چراکه بازدیدکننده، برای عضویت و استفاده از مطالب می باست مبلغی را به عنوان حق عضویت پرداخت نماید. 

آزمایش معتبر بودن یک سایت یا همان Validation یکی از کارهای بسیار مهمی است که مطابق با استاندارهای روز دنیا آنرا در نظر میگیریم .

این استانداردها به صورت تخصصی شامل موارد زیر می باشد : 

  • استانداردهاي کنسرسیوم جهانی وب W3C
  • استانداردهای سازمان موسوم به نیروی ضربت اینترنت IETF
  • استانداردهای سازمان بین المللی استاندارد
  • RFC یا ابداعات مهندسین رایانه که توسط IETF به عنوان استاندارد در می آیند
  • استانداردهای جامعه سازندگان رایانه اروپا
  • استانداردهای یونی کد که توسط کنسرسیوم یونی کد ارائه می گردد
  • استانداردهای IANA : نهاد شماره های اختصاصی اینترنت (Internet Assigned Numbers Authority)

بسیاری از کاربردهای وب که امروزه در رویاهای ما هستند بدون گسترده شدن مطابقت با استانداردها ممکن نخواهد بود . استانداردها ، موارد زیادی برای عرضه کردن دارند که ما در پروژه استانداردهای وب آنها را در اولویت قرار می دهیم تا به شما کمک کنیم که در حیطه ی خود حرفه ای ترین باشید .

استانداردهای ECMA

انجمن سازندگان اروپایی رایانه (ECMA) یک سازمان است که رسما در سال 1961 تاسیس شده تا نیازهای استانداردسازی قالبهای عملیاتی رایانه از جمله زبانهای برنامه نویسی و کدهای ورودی/خروجی را برآورده کند.

ECMA در ژنو سوئیس و در نزدیکی اداره مرکزی سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) و کمیسیون علوم الکترونیکی بین المللی (IEC) مستقر شده است. در 1994 نام سازمان ECMA به "انجمن اروپایی برای استانداردسازی اطلاعات و سیستمهای ارتباطی" تغییر یافت به این منظور که بازتاب گسترده تری از حوزه فعالیتهایش داشته باشد.

وظیفه اصلی ECMA گسترش استانداردها و گزارشهای فنی در زمینه اطلاعات و فناوری های ارتباطی است. از آنجایی که ECMA یک انجمن از شرکتهاست و نه یک موسسه استانداردسازی رسمی ، اغلب با نهادها و موسسه های ملی یا بین المللی همکاری میکند.

استانداردهای ECMA به عنوان یک اساس و بنیاد برای استانداردهای بین المللی و اروپایی پذیرفته شده اند. تا جایی که بیش از 270 استاندارد ECMA و70 گزارش فنی منتشر شده است.

از این استانداردها 85 مورد به عنوان استاندارد بین المللی توسط سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) پذیرفته شده اند. علاوه بر اینکه 25 مورد به عنوان استاندارد اروپا توسط موسسه اروپایی استانداردهای ارتباط از راه دور (ETSI) پذیرفته شده است.

استانداردهای ECMA چیست؟

ECMA Script 

ECMA Script یک زبان برنامه نویسی استاندارد شده است که تا حد زیادی بر مبنای JavaScript از Netscape و JScript از Microsoft است. ECMA Script توسط هیئت فنی 39 از ECMA تعریف شده است.

کاربرد اصلی ECMA Script ، که یک زبان مبتنی بر شیئی است ، اداره اشیائی است که در صفحات وب توسط الگوی شیئی سند (DOM) مشخص شده اند. این اشیاء (به طور موثر، عناصری که صفحات وب یا صفحات کامل وب را میسازند) میتوانند اضافه شده، حذف شده، جابجا شده و یا از لحاظ خصوصیات تغییر کنند. این به توسعه دهندگان وب اجازه میدهد اثراتی مانند متن متحرک، کلیدهای گرافیکی و صفحاتی که بر اساس ورودی کابر بدون نیاز به بارگذاری مجدد تغییر میکنند، ایجاد کنند.

خصوصیات متداول ECMA Script ، استاندارد ECMA – ECMA262 خصوصیات زبان برنامه نویسی ECMA ، نگارش دوم است.

Validation چیست ؟

Validation روند آزمایش کردن یک صفحه وب در برابر استانداردهای کنسرسیوم وب World Wide Web Consortium یا همان W3C برای سندهای HTML و XML می باشد. 

مزایای استفاده از استانداردها چیست ؟

اجرای استانداردهای وب میتواند به سایت شما وضوح بیشتری در جستجوهای وب بدهد. ارائه اطلاعات ساختاری در اسناد مقبول (از لحاظ استاندارد) دسترسی و ارزیابی اطلاعات در آن اسناد را برای موتورهای جستجو ساده میکند و آنها با دقت و درستی بیشتری فهرست میشوند.

به خاطر استفاده از استانداردهای وب درک ساختار سایتتان به خوبی سرویس دهنده راحت میشود و نتایج بهتری میدهد.

استانداردها چنان نوشته شده اند که مرورگرهای قدیمی باز هم مبانی ساختار سایتتان را درک میکنند. حتی اگر آنها نتوانند جدیدترین و جالبترین ضمیمه ها به استانداردها را درک کنند ، این البته به همان اندازه در مورد سیستمهای رباتی که اطلاعات سایت شما را از طرف موتورهای جستجو و فهرستی جمع میکنند، اعمال میشود.

وب سایت در زمان حیاتش نیاز به هماهنگی با استاندارهای روز دنیا را دارد و بسیار مهم است که هسته ی مرکزی سایت بتوانند به سادگی کدها را درک کنند و آنها را ویرایش کند. استانداردهای وب ، یک مجموقه قواعد پیشنهاد میکند که ربات سایت میتواند آنرا دنبال کند، بفهمد و با آن آشنا شود. زمانیکه هسته ی مرکزی سایت با استانداردها طراحی می شود ، قادر خواهد بود بفهمد که عنصر شکل دهنده کجا گذاشته شده است و این باعث پایداری سایت شما خواهد شد .

طراحی حرفه ای سایت شما در مطابقت با استانداردها ، زمان توسعه را کوتاه تر و نگهداری صفحات را آسانتر میکند زیرا کدها از یک استاندارد پیروی میکند. 

 

اعتبار سنجی ما در طراحی سایت بر اساس آپشن های زیر می باشد :  

 

تحلیل گر متاتگ

اعتبار سنج چ تی ام ال WDG

اعتبار سنج متاتگهای Geo

مکان یابی آی پی

اعتبار سنجی لینکها

اعتبار سنجی لینکها بصورت جامع و دقیق

اعتبار سنجی وب سایت طبق معیارهای Web2

اعتبار سنجی لینکهای وب سایت و هشدار مشکلات لینکها با پشتیبانی دائمی

اعتبار سنج MathML

اعتبار سنج inKML

اعتبار سنج OPML

اعتبار سنج OWL

اعتبار سنجی OWL

اعتبار سنج قابلیت دسترسی

اعتبار سنج دسترسی

اعتبار سنج Google Sitemap

بررسی لینكها

بررسی مدت لود فایلها

میزان پشتیبانی مرورگرها

بررسی كلمه عبور

اعتبارسنجی SEO

اعتبارسنج SEO

ابزار آنالیز SEO

 

اعتبار سنج CSS طراحی هوشمند وب سایت

اعتبار سنج HTML - XHTML 

اعتبار سنج RSS

اعتبار سنج SVG

اعتبار سنج RDF

اعتبار سنج P3P

اعتبار سنج XML

اعتبار سنج XML Schema

اعتبار سنج WAI

اعتبار سنج XSL

اعتبار سنج XForm

اعتبار سنجی XForm

اعتبار سنج SOAP

اعتبار سنج SPARQL

اعتبار سنجی SPARQL

اعتبار سنجی CSE HTML

بررسی Robots.txt

بررسی فایل Robots.txt

اعتبار سنجی RSS

تعدادی از اعتبار سنج ها

اعتبار سنج وب سایت

آنالیز متاتگ

 

 

 

The International IT and Robotic Projects Lab
استانداردهای وب به معنی «دستورها و قانون‌ها» و مشخصات فنی وضع شده‌ای از سوی کنسرسیوم جهانی وب است که سیمای کلی و همه جنبه‌های شبکه جهانی وب را نمایش و شرح می‌دهند و تیم تخصصی طراحی وب سایت ما ، با بهره مندی از تمامی استاندارهای روز دنیا ، حرفه ای ترین ، زیباترین و هوشمندانه ترین وب سایت را در زمینه ی شغل و حرفه ای که دارید در اختیارتان قرار خواهد داد . خدمات ما تنها منحصر به طراحی سایت نخواهد بود و پس از آن نیز شما را پشتیبانی خواهیم کرد تا همیشه سایتی به روز و مدرن در اختیار داشته باشید
The International IT and Robotic Projects LabWeb Design - Aminzadeh.org Lab

No Internet Connection